Butterfly Trading s. r. o. – mozaiky, obklady, dlažby, bazény, wellness a vybavení koupelen.

Butterfly Trading s. r. o. – mozaiky, obklady, dlažby, bazény, wellness a vybavení koupelen.

MOZAIKY

Mozaika je druh zdobného umění, který pracuje s malými kousky skla, mramoru, keramiky nebo kamene, z nichž vytváří obrázky či vzory. Je to velice přizpůsobivý prostředek, existuje mnoho variant předmětů, materiálů, barev a jejich použití. Diky malým kouskům vytváří mozaika netradiční vzhled a originalitu. Jednotlivé kostičky mozaiky se vyskládají a lepí do plat o rozměru cca 32×32 cm. Podkladem plat je buď síťovina nebo papír. Síťovina se aplikuje z rubu mozaiky, papír z líce. Hlavní rozdíl je v postupu pokládky mozaiky těchto dvou typů. Mozaika výborně vyznívá také v kombinaci s velkými obklady, například jako dekorativní listela, v podobě detailu vsazeného do většího formátu zase působí jako drahokam ve šperku.
HomeHomemozaiky
 • KERAMICKÁ MOZAIKA

  Velmi oblíbenou mozaikou je díky bohaté nabídce tva­­­­­rů, povrchů a barev, mozai­­ka keramická. Předsta­vuje sortiment od klasických čtvercových formátů, přes obdélníkové ?Bricky? a ko­­lečka, až po nepravidelné tvary oblázků. Rozmanitá je také povrchová úprava keramické mozaiky. Dodáváme mo­zaiky s povrchem hladkým, strukturovaným či prostikluzným. Mozaika s atestovaným protiskluzným povrchem je určena do areálu bazénů, well­­nessů, parních místností, sprch a dal­­­­ších prostor s požadavkem na bezpečnost. K designové špičce patří keramická mozaika s metalickou gla­­­zurou. V neposlední řadě nabízíme mozaiku slinutou, která se řadí mezi velmi odolné obkladové materiály, vhodné do zatěžovaných prostor.

 • SKLENĚNÁ MOZAIKA

  Skleněná mozaika je moderní obkladový materiál vyráběný v široké škále barev, obvykle ve formátu 20×20×4 mm. Základem je homogenní (celoprobarvená) nebo čirá mozaika. Další typy vznikají přidáním měděnky, perleti či mícháním více barev. Je velmi vhodná jako obklad stěn, stropů či podlah v interiérech i exteriérech. Díky svým užitným vlastnostem získala velkou oblibu ve využití do bazénů, aquaparků či wellness prostor. Skleněná mozaika je typická svojí křehkostí a je nutné s ní zacházet opatrně již při manipulaci, má vysokou životnost a je barevně stálá. Široká paleta barev nabízí nekonečné možnosti kombinací, mixů či dekorů, které vytváříme na zakázku dle přání zákazníka.

 • SKLENĚNÁ MOZAIKA SIA

  Pod tímto názvem se skrývá čirá, barevně podbarvená skleněná mozaika v tloušťce 8 mm. Hloubka mozaiky vytváří jedinečný efekt, který oživí jakýkoli interiér či exteriér a stává se hrou barev a světla. Široká škála barev je nabízena v několika formátech. Výhodou těchto formátů je modularita, dají se kombinovat s návazností spár. Díky své tloušťce je další předností snadná kombinace s keramickými obklady či dlažbou. Různorodost formátů a také široká paleta barev a povrchů nabízí nekonečné možnosti kombinací, mixů či dekorů, které vytváříme na zakázku dle přání zákazníka.

 • SKLENĚNÁ MOZAIKA LAURA

  Jedná se o čirou skleněnou mozaiku, která je podbarvená buď zlatou nebo stříbrnou barvou. Právě toto podbarvení jí dodává jedinečnost a jeji použití Vám dodá pocit luxusu a nadčasovosti. Nabízíme ji buď v klasickém čtvercovém tvaru ve velikosti 15×15×4 mm, nebo jako kolečka o průměru 18 mm. V neposlední řádě je tato mozaika hodná pro výrobu dekorů a mixů dle přání a zadání zákazníka.

 • SKLENĚNÁ MOZAIKA DUA

  V kolekci DUA naleznete skleněné lisované mozaiky rozdělené do sérií, které pojí vždy společný charakterický znak. Ať už je to perleťový nádech série ICE, pestrá barevnost série RAINBOW či rozmanitost tvarů v sériích FAN, LEAF, DOT, CUBE a OVAL. Široká paleta barevných odstínů mozaiky 15×15×4 mm přímo vybízí k tvorbě mixů a dekorů, které připravujeme na zakázku dle přání zákazníka.

 • KAMENNÁ MOZAIKA

  Kámen je heterogenní směs tvořená různými minerály, někdy i organickými složkami, vulkanickým sklem či kombinací těchto komponentů. Výjimku tvoří pouze monominerální horniny, které jsou tvořené pouze jedním minerálem (například hornina mramor je tvořena pouze minerálem kalcitem). Kamenná mozaika se začíná stále častěji používat jako stavební materiál. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, zavadí do interiérů prvky přírody a vyvolává pocit bezpečí, tepla a ticha. Skvěle se hodí k dalším přírodním materiálům jako je např. dřevo. Diky svým přirozeným vlastnostem může nabídnou dlouhou životnost. Hodí se k obkládání interiéru i exteriéru.

 • NEREZOVÁ MOZAIKA

  Chladná elegance, nadčasovost a čistota ? to jsou charakteristické znaky nerezové mozaiky. Patří mezi luxusní obkladový materiál a je vysoce designovou záležitostí. Přitom má plně funkční a užitné vlastnosti. Vhodná je pro interiéry i exteriéry jako obklad stěn a podlah, jimž propůjčuje nádech futurismu. Velkou předností metalické mozaiky Butterfly je pryskyřicová výplň jednotlivých plíšků. Pryskyřice dodává materiálu flexibilitu a zároveň pevnost, proto při větší zátěži plochy nedojde ke zdeformování mozaiky.

BUTTERFLY design s.r.o., Podhorská 1049/34, 466 01 Jablonec nad Nisou, Spisová značka: C 35296 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem, Identifikační číslo: 03808688
Obchodní podmínky
© 2010–2024 BUTTERFLY design s.r.o. všechna práva
vyhrazena. Obsah stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů a obrázků v jakékoli podobě
bez písemného souhlasu je nezákonné.
Tento web používá k poskytování služeb cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace